Wiosenne słońce rozświetliło w niedzielę krakowskie niebo, ściągając do Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wielu fanów literatury, którzy zapragnęli nadać swoim książkom drugie życie i przy okazji skorzystać z księgozbiorów innych bibliofilów. We wzajemnej wymianie wzięło udział około 200 osób!
Wielbiciele książek, obładowani naręczami woluminów, punktualnie o 15.00 wkroczyli do budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Dzięki nim nowe życie zyskały takie perełki literatury jak m.in. Pachnidło Patricka Süskinda, Ojciec Goriot Balzaca, Kroniki wariata z kraju i ze świata Wojciecha Manna, Malowany ptak Jerzego Kosińskiego, Szopka Zośki Papużanki, Samobójcza runda Williama Styrona czy Życie na niby Kazimierza Wyki.
Bardzo dziękujemy za udział w akcji licząc na to, że każda kolejna edycja będzie gromadzić coraz więcej uczestników. Przypominamy, że 16 marca spotykamy się w ramach Miesiąca Frankofonii w Instytucie Francuskim (ul. Stolarska 15). UWAGA: podczas wydarzenia będziemy wymieniać się wyłącznie książkami frankofońskimi w języku polskim i francuskim!
Drugie Życie Książki to wspólna akcja Krakowskiego Biura Festiwalowego i portalu Bookeriada.pl. W bezpłatnej książkowej wymianie może wziąć udział każdy: wystarczy przynieść przynajmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Publikacje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tej daty; nowszą książkę (wydaną po 1995 roku) – można wymienić na każdą dostępną podczas akcji. Więcej o akcji: www.drugiezycieksiazki.pl.
Patroni medialni: Radio Kraków i magazyn Fragile.
Partnerzy: Strefa Wolnego Czytania, polskaturystyczna.pl
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zobaczcie galerię zdjęć:
Fot. Klaudia Kot