W najbliższych dniach czekają nas aż trzy książkowe wymiany oraz jedna – premierowa. Na początek, już w najbliższą środę (15 maja) zapraszamy na Drugie Życie Książki w Gołębniku. Wymiana potrwa od godz. 10.00 do godz. 20.00 – mamy nadzieję, że pogoda dopisze i spotkamy się na dziedzińcu przy ul. Gołębiej 14. Dzień później rozpocznie się czterodniowa odsłona akcji w ramach Festiwalu Miłosza. Spotykamy się codziennie od 16 do 19 maja w Centrum Festiwalowym (Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12). Pierwszego dnia (16 maja) czekamy na Was w godz. 15.00-18.00, w trzy kolejne – w godz. od 10.00-18.00. Na czas Festiwalu, książki zawładną także Galerią Krakowską gdzie przez trzy dni (16-18 maja) będzie trwać książkowa wymiana. Zapraszamy codziennie od godz. 10.00-18.00. I na koniec absolutna rewelacja – pierwsza w historii wymiana filmów, płyt z muzyką, gier komputerowych i audiobooków. Zapraszamy w niedzielę (26 maja) do Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Początek akcji o godz. 15.00. UWAGA: wymieniamy się tylko oryginalnymi i w pełni sprawnymi egzemplarzami. Zapraszamy!
UWAGA: pierwotnie planowaliśmy wymianę w Galerii Krakowskiej do niedzieli (19 maja). Ze względu na Zielone Światki musimy odwołać wymianę tego dnia. Galeria będzie nieczynna!
Przypominamy, Drugie życie książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną książkę, a maksymalnie – dziesięć. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, atlasy i przewodniki będziemy wymieniać tylko podczas dwóch specjalnych edycji: w czerwcu i sierpniu. Podczas każdej edycji wymieniamy się książkami dla najmłodszych (akcji patronuje Kids In Kraków) oraz literaturą obcojęzyczną. Warto pamiętać, że książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić tylko na te wydane przed 1995 rokiem. Te wydane po roku 1995 można wymieniać na dowolne pozycje dostępne na wymianie.
Drugie życie książki konsekwentnie promuje w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki w Krakowie czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika.