Inauguracja wystawy „Współczesna litewska ilustracja dla dzieci” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz warsztaty z ilustratorkami – Liną Dūdaitė i Rasą Joni w poniedziałek otworzyły Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie. Festiwal potrwa do niedzieli, a w programie ponad 40 wydarzeń.
Za nami również pierwsze wydarzenia literackie. We wtorek młodzi kinomani mogli obejrzeć film „Rico, Oscar i głębocienie” (który zapowiada Festiwal Kinolub), spektakl edukacyjny Akademia Pana Piórko w Staromiejskim Centrum Kultury, a w czasie wieczornych czytanek przed zachodem słońca w Synagodze Poppera posłuchać książki „Płaszcz Józefa” Simmsa Tabacka w interpretacji aktorki Marty Bizoń i wziąć udział w lekcji kaligrafii pod okiem Grzegorza Barasińskiego – założyciela Szkoły Kaligrafii w Krakowie.
Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie potrwa do niedzieli, a w programie jeszcze m.in. spotkania z Grażyną Bąkiewicz (wokół książki „Mieszko, ty wikingu”), Zofią Fabjanowską-Micyk (wokół książki „Banzai. Japonia dla dociekliwych”), Rafałem Kosikiem (autor cykli „Felix, Net i Nika” oraz „Amelia i Kuba”), Andrzejem Maleszką (cykl „Magiczne Drzewo”), Jarosławem Mikołajewskim (seria książek o przygodach Kota Cagliostro). Na Placu Szczepańskim już można zobaczyć wystawę jubileuszową Butenko PINXIT!, która podsumowuje sześć dekad pracy artystycznej twórcy Gapiszona – Bohdana Butenki, a w piątek i sobotę skorzystać z porady Ostrego Dyżuru Literackiego, który przyjmuje pacjentów spragnionych literackiej porady na receptę.
Festiwal w niedzielę zakończy koncert muzyki magicznej w wykonaniu grupy Daorientacja i Kasi de Latour w ogrodzie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego – Oddział MNK.
Szczegółowy program: http://bit.ly/FLDD_Krakow_2016. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, wymaga jest wcześniejsza rejestracja.
Źródło: materiały prasowe, fot. Dawid Prząda